3D spausdintuvas I 3D Printer Kit.
Ne prabanga ir ne kažkas „iš fantastikos serijos“ – 3D spausdintuvai tampa jau mažai ką bestebinančiu architektų ir inžinierių darbo įrankiu.
Mūsų šalyje neseniai pristatyta robotikos platforma „Makeblock“ įgalina nesunkiai susikonstruoti trimatį spausdintuvą biure ar tiesiog namuose.
„Makeblock“ platformos pagrindą sudaro lengvai su įvairiausiais komponentais sujungiamos aliuminio sijos. Ant jos konstruojamų 3D spausdintuvų pritaikymo spektras itin platus. Su šiuo 3D spausdintuvu kūrybinis procesas netaps varginančiu galvosūkiu, o rezultatas nustebins ne tik preciziška atlikimo kokybe, bet ir nedideliais pagaminimo kaštais.
Rinkinyje yra viskas, ko reikia 3D spausdintuvo surinkimui:
Jei stinga minčių, ką būtų galima atsispausdinti, arba tiesiog aiškesnių gairių turimai vizijai, verta panaršyti internete – egzistuoja ne viena dešimtis svetainių, kur galima ne tik paganyti akis į entuziastų sukurtus 3D modelius, bet ir atsisiųsti jų brėžinius ar projektus bei patiems pasigaminti analogiškus daiktus.
Pavyzdžiui, www.myminifactory.com yra talpinami profesionalų sukurti trimačiai modeliai, prieš tai patikrinus visų dizaino pavyzdžių kokybę. www.cubify.com galima rasti tiek pardavimui skirtų brėžinių elektroniniu pavidalu, tiek nemokamų pavyzdžių, kurie galėtų itin nudžiuginti jaunuosius konstravimo aistruolius. Itin dideliu populiarumu pasižymi svetainė www.thingiverse.com – trimačiu spausdinimu besidominčios bendruomenės nariai čia aktyviai talpina savo kūrybą bei dalijasi patirtimi. www.grabcad.com nemokamų brėžinių ir projektų lobyne – daugiau nei milijono inžinierių iš viso pasaulio pateikti pavyzdžiai, kuriuos galima atsispausdinti savo biure ar namuose.
Spausdinimui naudojamas aplinkai nekenksmingas PLA bioplastikas, kuris yra tvirtas ir tinka netgi sudėtingų, judančių dalių gamybai. 3D spausdintuvas gamina tik tai, ko reikia, nepalikdamas nė gramo atliekų.
Techniniai duomenys: